Oświadczenie organizatorek akcji LP w sprawie planowanych zmian w przepisach dot. aborcji

Oświadczenie organizatorek akcji LP w sprawie planowanych zmian w przepisach dot. aborcji

Oświadczenie organizatorek akcji LP w sprawie planowanych zmian w przepisach dot. aborcji

OŚWIADCZENIE ORGANIZATOREK AKCJI LEPSZY PORÓD W SPRAWIE PLANOWYCH ZMIAN W PRZEPISACH DOT. ABORCJI
 
Organizatorki akcji społecznej Lepszy Poród pragną wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych zmian w przepisach dot. aborcji, w szczególności próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.
 
Uznajemy, że takie zachowanie i taki sposób myślenia jest tożsamy z uprzedmiotowianiem kobiety, z którym od samego początku walczyłyśmy. Nie uda się nam stanąć w obronie prawa kobiet rodzących w momencie wejścia w życie zapowiedzianych nowych regulacji – niemożliwe stanie się walczenie o godny poród, gdyż najważniejsza będzie nie autonomia i wolność do podejmowania decyzji, a wskaźnik przeżywalności.Każde niegodne zachowanie, rutynowa interwencja medyczna, brak informowania rodzącej o sytuacji i stanie zdrowia jej oraz dziecka, będzie z łatwością tłumaczone tym właśnie wskaźnikiem przeżywalności.
 
Co więcej, dostęp do badań prenatalnych będzie znacząco ograniczony. Kobietom w dosłowny sposób odbierze się możliwość decydowania o swoim zdrowiu i życiu. Jakość opieki okołoporodowej obniży się, zaś każda kobieta doświadczająca poronienia bądź martwych narodzin dziecka postrzegana będzie jak morderczyni.
 
Jako organizatorki akcji, której celem jest zapewnienie godnej opieki okołoporodowej sprzeciwiamy się takiemu prawu. Wierzymy w to, że każdy człowiek jest istotą niezależną, wolną i zdolną do podejmowania samodzielnych decyzji.
 
W związku z tym zachęcamy wszystkich sympatyków akcji do udania się w dniu jutrzejszym, to jest 03.04.2016 o godzinie 14.00 pod Sejm. Lokalnych demonstracji możecie szukać na stronach oddolnych grup „dziewuchy dziewuchom” oraz pod poniższym linkiem: https://web.facebook.com/events/249592045385830/
 
Organizatorki akcji społecznej Lepszy Poród,
Karolina Piotrowska, Ewa Krogulska, Malwina Wójtowicz, Katarzyna Gręziak, Anna Prucnal, Anna Jurkiewicz-Winiarczyk, Anna Fuks, Agnieszka Szyszko-Perłowska
Podaj dalej!Pin on Pinterest0Share on Facebook0Share on Tumblr0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0

ABOUT AUTHOR

psycholog, seksuolog, doula, hipnoterapeuta, autorka programów z serii „Cud Narodzin” (www.cud-narodzin.pl). Prywatnie mama dwójki chłopców. Wierzę, że działanie na rzecz dobrych narodzin to istotny wkład w budowanie spełnionych matek i szczęśliwych dzieci!