O nas

karolina_piotrowskaKarolina Piotrowska – redaktor naczelna, pomysłodawca akcji Lepszy Poród – psycholog, seksuolog, doula, hipnoterapeuta, autorka programów z serii „Cud Narodzin” – pracując z kobietami w ciąży i młodymi mamami widzę jak wiele strachu jest w nich przed porodem. Na to potrafimy znaleźć rozwiązanie – edukacja, dobre opowieści porodowe, techniki relaksacyjne i hipnoza mogą zmienić nastawienie do rodzenia. Jednak co z sytuacją, kiedy poród już się odbył a zamiast doświadczenia własnej siły w kobiecie pozostała pustka, poczucie krzywdy i upokorzenia? Jako psycholog wiem, ile pracy kosztuje odbudowanie swojej pewności siebie, podniesienie się po traumie. Działanie na rzecz przestrzegania praw kobiet rodzących jest prewencją i istotnym wkładem w rozwój zdrowej i dobrej relacji matka-dziecko.

ewa_krogulskaEwa Krogulska – doula, psycholog,doradca macierzyński i certyfikowana przez CNOL Promotorka Karmienia Piersią.
Do niedawana regularnie współpracowała z serwisem Dzieci są ważne, który propaguje naturalne rodzicielstwo, obecnie redaktorka rodzinnego serwisu Tatento.plWierzy, że świadome podejście do macierzyństwa może pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji. Promuje idee rodzicielstwa bliskości. Prywatnie mama małego Leona.

anna_prucnalAnna Prucnal – doula, Promotorka Karmienia Piersią, prowadząca jedną z Polskich grup wsparcia Pozytywnie o Porodzie. Prywatnie mama Hani.
Wierzę, że każda kobieta może pięknie urodzić swoje dziecko jeśli tylko zapewni się jej odpowiednie warunki. I nie chodzi o warunki materialne, ale o stałe wsparcie, szacunek, poszanowanie praw i decyzji. Poród powinien być jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety i wiem, że w Polsce jest coraz więcej kobiet dla których taki był. Jestem jednak świadoma, że jeszcze w wielu szpitalach kobiety spotykają się z brakiem szacunku i bolesnymi nadużyciami. Wierzę jednak, że jeśli zaczniemy mówić o tym głośno warunki te się zmienią i każda kobieta będzie mogła godnie urodzić.

kasia-teamKatarzyna Gręziak – psycholog kliniczny, doula, mama Marysi, Zosi i Jasia. Zwolenniczka wychowania w duchu empatii i rodzicielstwa bliskości. Zafascynowana macierzyństwem w teorii i praktyce.
Wiem, że czas ciąży, poród i rodzicielstwo wymagają szczególnej delikatności i wsparcia. I chciałabym by opieka okołoporodowa przebiegała na najwyższym poziomie, by kobiety traktowane były „z sercem”, troską i szacunkiem. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w zbyt wielu szpitalach ignorowane są prawa pacjentek, dopuszcza się do poważnych zaniedbań i krzywdzących nadużyć. Dlatego działam i mówię głośno o tym, że jest problem i że naprawdę warto pracować nad jego rozwiązaniem.  Zmiany na lepsze są bardzo potrzebne, bo dobry poród po prostu należy się każdej z nas.

malwinaMalwina Wójtowicz – doula, prowadząca jedną z Polskich grup wsparcia Pozytywnie o Porodzie, studentka prawa, mama.
Wierzę w mądrość kobiety i mądrość dziecka. Poród to wyjątkowy czas dla kobiety i kobieta podczas porodu powinna być traktowana wyjątkowo. Marzę, aby prawa kobiet rodzących były respektowane, ich słowa słyszane, a ich wybory szanowane. Każda kobieta ma prawo o sobie decydować. Każda powinna móc dobrze wspominać swój poród.

anna_fuksAnna Fuks – Specjalistka ds. komunikacji, niekiedy dziennikarka, z wyszkształcenia również filozof.
Przez wiele lat bałam się porodu z typowych powodów: bałam się bólu, samotności na sali porodowej, poniżającego traktowania, wobec którego bedę bezbronna. Kiedy przyszedł mój czas na macierzyństwo przygotowałam się do porodu nie tylko psychicznie i emocjonalnie – przede wszystkim starannie wybrałam miejsce, któremu powierzę siebie i moje dziecko w opiekę. Nie zawiodłam się i mojego doświadczenia porodu życzę każdej kobiecie. Niestety wiele moich koleżanek nie wspomina tych chwil dobrze. W większosci przypadków mogłobyć jednak zupełnie inaczej. Dlatego dołączyłam do akcji Lepszy Poród. Chciałabym, żeby inne kobiety wychodziły z doświadczenia porodu wzmocnione i szczęśliwe – jak ja. Tego chcę dla mojej córki. Mój własny przykład napędza moją wiarę w to, że możemy tą akcją wiele zmienić.

anna_jurkiewicz_winiarczykAnia Jurkiewicz-Winiarczyk – od ponad czterech lat zajmuje się działaniami Public Relations. Absolwentka Filozofii i studium podyplomowego Public Relations. Mama Niny.
Kiedy stajemy się rodzicami całkowicie zmienia się system myślenia i funkcjonowania. Trzeba włożyć ogromny trud żeby pogodzić funkcje i role, które do tej pory się pełniło z nowymi obowiązkami. Poród jest początkiem tej nowej drogi, a to jak będzie wyglądał w ogromnym stopniu rzutuje potem na nową rzeczywistość, w której musimy się odnaleźć.
Porody muszą być LEPSZE, bo jest jeszcze zbyt wiele miejsc, w których nie ma godnego i należytego traktowania rodzących. Bo jadąc do porodu nie powinniśmy się martwić o to jak będziemy potraktowani i czy nasze prawa i potrzeby zostaną uszanowane.

agnieszka_szyszkoAgnieszka Szyszko-Perłowska – położna od 18 lat. Mama 17 letniego Jakuba. Od 15 wykładowca UM w Białymstoku. Przez 5 lat pracowała w małym rejonowym szpitalu na oddziale położniczo-ginekologicznym z noworodkami. Zdarzało jej się przyjmować porody domowe. Uwielbia oglądać kobiety, które w czasie porodu zachowują się zgodnie z tym, co dyktuje im ich ciało. Marzy żeby wyjechać do Afryki i tam poczuć smak prawdziwie naturalnych narodzin. Od 10 lat pracuje w szeregach Medycznego Patrolu zapewniając pomoc w czasie Przystanku Woodstock.
Podaj dalej!Pin on Pinterest0Share on Facebook91Share on Tumblr0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0