Lepszy Poród lokalnie: Szczecin i Centrum Narodzin Mamma

Lepszy Poród lokalnie: Szczecin i Centrum Narodzin Mamma

Czy mamy tu mamy ze Szczecina i okolic?

Niedawno Centrum Narodzin Mamma, w którym jedna z organizatorek akcji prowadzi zajęcia szkoły rodzenia, zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w nagłośnieniu swojej sytuacji.
Centrum przedstawiło nam dramatyczny obraz, z którego wynika, że pomimo spełnienia przez Centrum wszystkich wymagań NFZ nie chce podpisać z nim kontraktu. W sytuacji tej cierpią głównie kobiety, które same stworzyły akcję „jestem za poprawą warunków na szczecińskich porodówkach„, ale pomimo petycji podpisanej przez ponad 1000 osób NFZ odmówił podpisania kontraktu kierując się wypowiedzią wojewódzkiego konsultanta (który jednocześnie jest ordynatorem w innym państwowym szpitalu).

Mamy więc do Was dwa pytania.
Po pierwsze – dziewczyny ze Szczecina – napiszcie nam jak jest według Was naprawdę. Czy są trudności lokalowe, czy na szczecińskich porodówkach brakuje miejsc? Czy chciałybyście aby Mamma miała kontrakt z NFZ?

Po drugie – pytanie do naszych wszystkich fanek – czy uważacie, że nasze działania na rzecz ewentualnego nagłośnienia i lobbowanie w sprawie podpisania kontraktu przez NFZ wpisują się w cele akcji Lepszy Poród? Innymi słowy: czy chcecie, żebyśmy się za to zabrały?

 

edytowano 17.09.2015: po zadaniu powyższego pytania na FB odpowiedź jest jednoznaczna, a więc wyślemy swoje pismo w tej sprawie do NFZ.

Podaj dalej!Pin on Pinterest0Share on Facebook19Share on Tumblr0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0

ABOUT AUTHOR

psycholog, seksuolog, doula, hipnoterapeuta, autorka programów z serii „Cud Narodzin” (www.cud-narodzin.pl). Prywatnie mama dwójki chłopców. Wierzę, że działanie na rzecz dobrych narodzin to istotny wkład w budowanie spełnionych matek i szczęśliwych dzieci!